جزئیات برنامه‌های دانش‌آموزی در نیمه دوم ماه صفر/ از «برگزاری هیأت‌های عزاداری در مدارس» تا «پیاده‌روی در مسیر بهشت»

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

طلایه داران فردا : به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: برنامه‌های این اتحادیه برای نیمه دوم ماه صفر به دو بخش داخل و خارج از کشور تقسیم می‌شود؛ در بخش داخل کشور، از روز شنبه آینده ۱۶ صفر، برگزاری هیئت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) را در مدارس داریم که دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزان متولی این هیئت‌ها هستند و سخنرانی، قرائت زیارت اربعین، نوحه‌خوانی و سینه‌زنی نیز در این هیئت‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: محافل «انس با قرآن کریم» و «انس با شهدا» در دستور کار قرار گرفته است و به صورت موردی نیز بحث اعزام مبلغ را به مدارس داریم.
علامتی از برگزاری ایستگاه‌های صلواتی در مدارس توسط دانش‌آموزان خبر داد و گفت: برپایی اردوهای قم ـ جمکران و مشهد مقدس با رضایت والدین نیز در نیمه دوم ماه صفر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در سطح شهرها نیز، هیئت‌های دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: در روز اربعین، دسته‌های عزاداری دانش‌آموزی در شهرها به نوحه‌سرایی و سینه‌زنی می‌پردازند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در بخش برنامه‌های خارج از کشور نیز به مناسبت اربعین دو نوع کاروان زیارتی داریم که یک نوع کاروان زیارتی غیرمتمرکز است که برخی استان‌ها، دانش‌آموزان را به کربلا اعزام می‌کنند و به صورت مرکزی هم ما کاروان زیارتی کادر و مربیان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان را به کربلا اعزام می‌کنیم.
وی ادامه داد: کاروان زیارتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، پنج‌شنبه این هفته ۱۴ صفر به عراق اعزام می‌شود که یک برنامه در نجف اشرف پیش‌بینی شده است که شنبه آینده بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود و مراسم‌ نوحه‌خوانی و سخنرانی است.
علامتی با بیان اینکه از روز یک‌شنبه هفته آینده ۱۷ صفر برنامه پیاده‌روی اربعین از نجف شروع می‌شود که سه‌روز پیش‌بینی شده است، افزود: در طول مسیر، برنامه عزاداری در موکب‌ها و برپایی نمازهای جماعت باشکوه مد نظر قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در کربلای معلی نیز برای روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه که ۲۰ و ۲۱ صفر مراسم عزاداری برگزار می‌شود.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از تهیه بسته فرهنگی برای اعضای کاروان این اتحادیه و بسته فرهنگی ویژه نوجوانان عراقی و نوجوانان دیگر کشورها خبر داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید