معرفی کتاب نقشه ی نقش بر آب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

طلایه داران فردا : این کتاب مروری بر دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه‌ی سال ۸۸ است. پنج فصل اصلی دارد و در ابتدای کتاب مقدمه‌ای از دکتر محمدحسین صفارهرندی در باب راهبری حکیمانه‌ی امَت اسلامی درج گردیده است.

جهت دسترسی به  این کتاب نسخه‌ی الکترونیکی آن در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.
بروز فتنه‌ی بزرگ و سازمان‌یافته‌ی ۱۳۸۸ که دشمنان قسم‌خورده‌ی این انقلاب و سرزمین سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند، کشور و همه‌ی آحاد جامعه را در معرض آزمونی بزرگ و سرنوشت‌ساز قرار داد. در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ماهیت “فتنه بودن” این واقعه و توطئه‌ی عظیم تأکید شده است. در کلام‌الله مجید نیز جایگاه “فتنه” در سوره‌ی بقره آیه‌ی ۱۹۱ (و الفتنه اشد من القتل) و آیه‌ی ۲۱۷ (و الفتنه اکبر من القتل) به‌روشنی بیان گردیده است و این نکته‌ای است که در بررسی وقایع فتنه و مطالعه‌ی کتاب، پیش و بیش از نکات دیگر، باید مورد توجه و مد نظر قرار گیرد.

کتاب “نقشه‌ی نقش بر آب” حاوی فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ی فتنه‌ی عظیم سال ۱۳۸۸ است؛ فتنه‌ای که به مدد و لطف الهی و با رهبری حکیمانه‌ی رهبر معظم انقلاب و برکات خون شهیدان و بصیرت، مقاومت و غیرت ملت بزرگ و سربلند ایران، طومار آن در هم پیچیده شد و انقلاب اسلامی در سیر تاریخی خود پیروزمندانه این گردنه‌ی دشوار را پشت سر نهاد. همچنین در صفحات نخست کتاب مقدمه‌ای روشنگر و بصیرت‌افزا از محمدحسین صفارهرندی وجود دارد. در بخشی از این مقدمه آمده است:
«اگرچه رمز و رازهای هدایت کشتی انقلاب به دست سکاندار حکیم آن را صرفاً در کلام او نمی‌توان جست و باید نقبی به دیگر وجوه این راهبری که در مکتوبات، انتصابات، تصمیمات، ارتباطات و اقدامات ایشان مستتر است، گشوده شود، با این همه حقایق بسیاری درباره‌ی مسائل دوران فتنه در سخنان مشحون از حکمت و صداقت رهبری پرهیزگار انقلاب نهفته است که مطالعه‌ی چندباره‌ی آن را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.»

«دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری»، «مواضع رهبری پس از انتخابات تا نماز جمعه ۲۹  خرداد»، «حوادث پس از انتخابات»، «کسب بصیرت» و «جنگ نرم»، پنج فصل این کتاب را تشکیل می‌دهند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *